نمای شیشه ای کرتین وال

نمای کرتین وال یا لامل نوعی نمای شیشه‌ای در ساختمان است. دراین نوع نما سنگینی شیشه‌ها به ساختمان وارد نمی‌شود. و میتوان آن را یک سازه جدا از ساختمان در نظر گرفت. در نمای کرتین وال سازه هایی که وزن شیشه را تحمل میکنند از جنس آلومینیوم است. در این مقاله سعی کردیم تمامی سوالات شما در این مورد پاسخ دهیم.

 نمای شیشه ای کرتین وال فریم لس

 انواع نمای شیشه ‌ای کرتین وال

نمای کرتین وال فیس کپ

در نمای کرتین وال فیس کپ از از پروفیل‌های لامل(آلومینیومی) برای فریم بندی استفاده می‌شود و شیشه درون فریم قرار میگیرد.

در مدل فیس کپ شیشه مستقیم روی آلومینیو قرار می‌گیرد وقاب دور شیشه وجود ندارد.

مزیت این مدل سرعت اجرای بالا و قیمت مناسب آن است.

نمای کرتین وال فریم لس ( یوچنل )

تفاوت نمای کرتین وال فریم لس( یوچنل) در اجرای آن است. اجرای این نما به این صورت است که در نمای خارجی به جای آلومینیوم گسگت قرار میگیرد و نمای ساختمان به صورت شیشه ای یکدست نشان داده می‌شود. در این مدل از چسب بسیار سخت پلی اورتان و یک بست خاص برای پیچ کردن به لامل برای نگه داشتن شیشه‌ها استفاده می‌شود. از مزایای این مدل میتوان به استحکام بالا و یکپارچگی آن اشاره کرد که تاثیر زیادی در زیباتر شدن نمای ساختمان دارد.

کرتین وال نیمه فریم لس

اجرای نمای کرتین وال نیمه فریم لس نیز مانند فریم لس انجام میشود. با این تفاوت که میتوان نیمی از خطوط افقی یا عمودی را فیس کپ و یوچنل کار کرد.

نمای کرتین وال یونی تایز

نمای کرتین وال یونی تایز نوعی دیگر از انواع نمای ساختمانی است. در این مدل اجرا بار و فشار حاصله از حوادث طبیعی به ساختمان تحمیل نمی‌شود. از مزایای دیگر این مدل سرعت اجرای آن است.

نمای عنکبوتی یا اسپایدر

علت نام گذاری این نما به دلیل وجود اتصالات سبک مورد استفاده در این نما است. یکی از مزیت های این نما نیز سبکی سازه های مورد استفاده در آن است. آب بندی این سازه نیز یکی از چالش‌های عوامل اجرای پروزه است.

 نمای شیشه ای کرتین وال فیس کپ

تفاوت نمای کرتین وال فریم لس با نمای کرتین وال فیس کپ

یکی از تفوت‌های نمای کرتین وال فریم لیس با نمای کرتین وال فیس کپ در شکل ظاهری نما است. به این صورت که در نمای فریم لس سازه های آلومینیومی از دید ناظر بیرونی پنهان است.

در هردو نما از سازه های آلومینیومی استفاده می‌شود با این تفاوت میزان مصرف در دو سازه با هم تفاوت دارد.

در مناطق زلزله خیز به دلیل اینکه نمای فیس کپ یک سازه کاملاً مجزا است و باری به ساختمان وارد نمی‌کند مناسب‌تر است.

از نظر هزینه نیز نمای فیس کپ به دلیل استفاده بیشتر سازه هزینه‌ی بیشتری برای کارفرما دارد.

تفاوت نمای کرتین وال با دیگر نماهای ساختمانی

تفاوت نمای کرتین وال با دیگر نما ها این است که نمای کرتین وال یک سازه جدا از ساختمان است. و هیچ باری به ساختمان وارد نمی کند. در دیگر نماهای ساختمانی ( چوب، سنگ، آجر و …) اینگونه نیست و ساختمان باید تحمل وزن وارد شده را داشته باشد.

مراحل اجرای نمای کرتین وال فیس کپ

طراحی سازه

دراین مرحله علاوه بر نمای بصری شیشه ها باید به مواردی مانند ارتفاع ، پروفیل مناسب و سطح مقطع توجه شود. عدم توجه به هر کدام از موارد فوق می‌تواند مشکلات جبران ناپذیری به همراه داشتع باشد.

 سطح مقطع کرتین وال سمی فریم لس

زیرسازی

در این مرحله یک کمربند فلزی ساخته و با جوش به لامل‌ها متصل می‌شود.

نصب سازه آلومینیومی

در این مرحله پس از ساخت سازه آلومینیومی، این سازه در جای خود نصب می‌گردد. موارد مربوط به آب بندی و هوابندی نمای کرتین وال نیز در این مرحله انجام می‌شود.

نصب نگهدارنده‌ها

پس از نصب و محکم شدن شیشه‌های کرتین وال در جای خود نگهدارنده‌های دایمی نصب میگردند.

قیمت اجرای نمای کرتین وال

پس از استعلام قیمت از چند شرکت برای نمای کرتین متوجه تفاوت معنادار قیمت‌ها می‌شوید. توجه داشته باشید که برای اجرای نمای کرتین وال همیشه بالاترین کیفیت شیشه و لامل را برای پروژه خود خریداری کنید. این خرید قیمت نهایی شما را افزایش می‌دهد اما باعث استحکام بنای شما می‌شود.

قیمت اجرای نمای کرتین وال شامل دوقسمت است.

قسمت اول آن خرید متریال مصرفی مانند لامل، شیشه و… است. و قسمت دیگر آن هزینه‌های کارگاهی و دستمزد است.

برخی از همکاران با استفاده از شیشه‌های غیر استاندارد و لامل‌های غیر فابریک و عدم ارایه خدمات مهندسی قیمت پروژه را کاهش می‌دهند. که البته ممکن است که این کاهش هزینه در آینده باعث تحمیل هزینه‌های جبران ناپذیری شود.

ما در گروه تولید ماکان وین متعهد هستیم که با بهترین متریال و دانش روز پروژه شما را به بهترین نحو به اجرا برسانیم.

برندهای نمای کرتین وال

بدون وجود محصولات متفرقه و تقلبی در این حوزه شرکت ماکان وین با دو شرکت مطرح آلومینیوم آکپا و بندینی همکاری می‌کند.

شرکت آکپا یکی از بهترین‌های بازار در زمینه تولید محصولات آلومینیومی در ایران است.

مشتریان گرامی می‌توانند اطمینان داشته باشند که تمای قطعات لازم در نمای کرتین وال در شرکت آکپا بعد از تست ایمنی در کارخانه در پروژه شما استفاده می‌شود.

نمای کرتین وال فیس کپ

شرکت بندینی نیز مانند شرکت آکپا در زمینه تولید پنجره دو جداره آلومینیومی و یراق آلات یکی از تولید کننده های بنام است. تمامی نکات ایمنی در تولیدات این شرکت رعایت می‌شود و بعد از تست کیفیت در نمای کرتین وال شما استفاده می شود.

در حال حاضر از دو سیستم کرتین وال BC50 و YF50 در این شرکت استفاده می‌شود.

امیدواریم که این مطلب به سوالات شما در خصوص نما کرتین وال پاسخ داده باشد. خوشحال میشویم که برای مشاوره رایگان یا سفارش نمای کرتین وال با کارشناسان ما تماس بگیرید.