پروفیل upvc

 پروفیل upvc چیست؟

عبارت پروفیل UPVC مخفف (Unplasticized Poly Vinyl Chloride) است. پروفیل یک محصول پرکاربرد در صنعت ساخت درب و پنجره دوجداره است. به دلیل قیمت مناسب نسبت به آلومینیوم، مقاومت بالا، عایق صوت و حرارت و …. استفاده از پروفیل UPVC بسیار متداول است. در ادامه پروفیل یو پی وی سی را به طور کامل معرفی می‌کنیم.

اجزای سازنده پروفیل upvc

اجزای پروفیل upvc

ثبات دهنده‌ها: تثبیت کننده‌ها نقش محاظت از پروفیل یو پی وی سی را به عهده دارند. تثبیت کننده‌های حرارتی با اضافه شدن به پروفیل سبب افزایش مقاومت آن در مقابل حرارت، نور خورشید و مجاورت با هوای بیرون می‌شود.

فیلر: پرکننده یا فیلر در پروفیل برای افزایش مقاومت و کاهش قیمت تمام شده محصول مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا از کربنات کلسیم که در کشور ما به مقدار زیاد موجود است استفاده می‌شود.

ضربه گیر: ضربه گیرها به منظور افزایش توانایی مکانیکی پروفیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. ضربه گیرها در نهایت باعث افزایش چکش‌خواری پروفیل می‌شود.

کمک کننده‌ها: استفاده از کمک کننده‌ها سبب تسهیل در فرآیند ذوب شدن و شکلگیری پروفیل می‌شود.

روان کننده‌ها: شامل روان کننده داخلی و خارجی و داخلی-خارجی می‌شوند. این مواد باعث سهولت جدا شدن فلز از سطح مذاب می‌شوند.

رنگ‌های صنعتی: رنگ‌ها برای بوجود آوردن رنگ دلخواه در پروفیل استفاده می‌شود.

 انواع قطعه‌های پروفیل یو پی وی سی چیست؟

یک سازه پروفیلی از قسمت‌های زیادی درست شده است که در ادامه آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

فریم یا پروفیل چهارچوب

یکی از پرکاربرد ترین اجزای پروفیل، فریم است. در تمامی سازه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مولین یا پروفیل وسط

این پروفیل مه به دلیل شکل ظاهری، به پروفیل T نیز معروف است. پروفیل مولین وظیفه تقسیم کردن قسمت‌های مختلف دروپنجره را به عهده دارد.

پروفیل مولین

پروفیل بازشو یا سش

پروفیل لنگه یا بازشو که مقطع آن به شکل حرف S انگلیسی است. این پروفیل در قسمت بازشو در و پنجره و پنجره‌های کشویی قابل استفاده است.

پروفیل پنل

در در و پنجره دوجداره در قسمت‌هایی که نمی‌خواهیم از شیشه استفاده کنیم از پروفیل پنل استفاده می‌کنیم. این پروفیل بر خلاف شکل ظاهری از مقاومت بالایی برخوردار است.

پروفیل زهوار

زوار یا زهوار پروفیلی است که وظیفه آن ثابت نگه داشتن شیشه روی پنجره upvc است.

پروفیل قفل کشویی

یکی دیگر از پروفیل‌های upvc که به آن اینترلاک نیز می‌گویند. این نو ع پروفیل در پنجره‌های کشویی کاربرد دارد و شیاف بین پنجره را می‌گیرد و باعث زیبایی بیشتر آن می‌شود.

پروفیل آداپتور لوله

این پروفیل برای ایجاد چرخش در ناحیه اتصال دو در یا پنجره قرار می‌گیرد.

برندهای سازنده پروفیل upvc

با توجه به حضور بسیاری از تولید کنندگان در این عرصه در این مطلب سعی داریم که تعدادی از بهترین های این عرصه را به شما معرفی کنیم. در این معرفی سعی می‌کنیم که نظرات کارشناسان، کیفیت رنگ، و استاندارد بودن پروفیل upvc را در نظر بگیریم.                    برای خرید پنجره دو جداره مهمترین فاکتور انتخاب پروفیل مناسب است.

پروفیل هافمن

هافمن یکی از نامهای آشنای پروفیل‌های upvc در ایران است. پروفیل هافمن به چهار دسته 70 میلی متری، شصت میلی متری، کمکی و کشویی تقسیم می‌شود. به دلیل مقاومت زیاد هافمن در برابر تغییرات آب و هوایی و تابش خورشید این پروفیل در بسیاری از نقاط ایران قابل استفاده است. قیمت این پروفیل نسبت به رقبا مناسب است.

پروفیل ویستابست

یکی بهترین پروفیل های بازار ایران برند ویستابست می‌‎باشد. این پروفیل پس از تست‌های مختلف توانسته نظر اکثر کارشناسان را جلب کند. این شرکت تحت لیسانس کشور آلمان محصولات خود را تولید می‌کند. پروفیل ویستابست توانسته گواهینامه رال آلمان را کسب کند.

پروفیل وین تک

یکی دیگر از نام‌های آشنای پروفیل upvc شرکت وین تک است. وین تک با کیفیت بالا و تبلیغات مناسب توانسته بین مردم محبوب شود. پروفیل upvc وینتک با استاندارد RAL آلمان تولید می‌شود.

پروفیل هوم لند

پروفیل upvc هوم لند دارای کیفیت و قیمت مناسب می‌باشد. پروفیل هوم لند نیز مانند تمامی محصولات عرضه شده توسط شرکت ماکان وین تمامی استاندارد‌های لازم در این صنعت را دارا می‌باشد.

در این مطلب سعی کردیم که تا حدودی شما را با اجزای پنجره upvc آشنا کنیم. در مطالب تکمیلی قیمت و اجزای تمام شرکت‌های تولید کننده را برای شما شرح خواهیم داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *